• ÚVOD

Krédo našej školy:

KAŽDÝ ŽIAK DO SEBA NEMÔŽE VSTREBAŤ VŠETKU UČEBNÚ LÁTKU,

JE VŠAK MOŽNÉ Z NEHO VYCHOVAŤ SLUŠNÉHO ČLOVEKA.

Kariérový poradca a výchovný poradca

ZŠ P. O. Hviezdoslava

Kariérový poradca: Mgr. Jana Fottová

Výchovný poradca : Mgr.Kristína Demková

Konzultačné dni:  každý piatok od 12:30 - 14:00 hod.

resp. po dohode v inom termíne.

Úlohy a poslanie VP:

• Plán práce výchovného poradcu je súčasťou celkového výchovno – vzdelávacieho plánu práce školy.
          • Všetky vytýčené úlohy smerujú k dôslednému dodržiavaniu Deklarácie práv dieťaťa a Listiny ľudských práv.
          • Prioritou výchovného poradcu je poskytovať pedagogickým pracovníkom, žiakom a zákonným zástupcom detí metodickú a informačnú pomoc v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy na povolanie.
          • V spolupráci so strednými školami  organizovať prezentáciu študijných a učebných odborov.
          • Podporovať účasť žiakov vo všetkých oblastiach, ktoré sa ich v rámci školy dotýkajú a učia ich samostatne sa rozhodovať a prevziať zodpovednosť za seba a za iných.
          • Vo veľkej miere  podporovať talentovaných žiakov.
          • V úzkej spolupráci s triednymi učiteľmi, špeciálnym pedagógom a školským psychológom venovať zvýšenú pozornosť  deťom, ktoré zaostávajú v učení a  deťom, ktoré majú problémy so správaním.
          • Výchovný poradca sa spolupodieľa na prijímaní účinných opatrení zabezpečujúcich pravidelnú školskú dochádzku.
          • V zložitejších prípadoch spolupracuje s odborníkmi z pedagogicko – psychologickej poradne, s úradom práce a so sociálnymi partnermi školy.